Plany hodowlane

Owczarek Niemiecki Długowłosy

W roku 2020 planowane są dwa mioty owczarka niemieckiego długowłosego. Szczegóły poniżej.

W pierwszym tygodniu marca spodziewam się przyjścia na świat szczeniąt owczarka niemieckiego długowłosego. Będzie to w hodowli Czarne Wilki miot B (2).

Rodzicami miotu są GAMMA Czarne Wilki – córka mojej Fantazji i Chopera z Karpiowego Stawu oraz JAGUAR Puchata Chata – syn przepięknego psa, który skradł moje serce gdy tylko go ujrzałam – Campo Rodiaz oraz równie urodziwej suczki o imieniu Sarah von Valtenberg.

Szukając długowłosego reproduktora prześwietliłam dziesiątki hodowli. Ważne dla mnie było by rodzice mojego przyszłego psa mieli proste plecy bez garbów i nienaturalnie załamanych zadów, oraz tylnych kończyn jak u zająca. Taką parę hodowlaną znalazłam w hodowli Puchata Chata, skąd pochodzi właśnie Jaguar.

Los uśmiechnął się do mnie, gdyż Jaguar to istna kopia swojego ojca. Równie piękny, z bardzo wysokim kłębem, z idealną linią grzbietu a do tego z super charakterem. Ciemne oko, świetna pigmentacja, obfita okrywa włosowa i wyjątkowy ruch sprawiają, że mam psa idealnego pod każdym względem  🙂 Podczas przeglądu hodowlanego sędzia PFK stwierdził, że to cyt. „jeden z niewielu owczarków niemieckich, u  którego nie ma się do czego przyczepić”. Mam wielką nadzieję, że te cechy będzie przekazywał swemu potomstwu.

Oboje rodzice są przebadani pod kątem dysplazji biodrowej i łokciowej z wynikiem HD – A , ED – 0/0 (wolne od dysplazji), mają badania DNA, zaliczone psychotesty, badanie na mielopatię degeneracyjną DM. Dodatkowo Jaguar posiada certyfikat z badania przeglądowego w kierunku wrodzonych wad serca.