Fantazja

Owczarek Niemiecki Długowłosy

FANTAZJA CRAZY DOGS

(Marusia Avax Hof & Kadar Wilcze Gniazdo)

Ur. 05 05 2013
HD – A (wolna od dysplazji)
ED 0/0 (wolna od dysplazji)
DM – N/N (wolna)
dwukrotny CAPC, CAC
testy psychotechniczne 13/15 punktów

Owczarko-labrador 🙂 Uwielbiała wodę. W wieku 2,5 miesiąca z mojego oczka wodnego w ogródku zrobiła sobie prywatny basen. Na początku delikatnie wchodziła żeby się ochłodzić w gorące dni, potem już z rozbiegu wskakiwała do wody przyprawiając o zawał serca pływające w nim rybki… Nie było mocnych żeby ją upilnować. Wiecznie chodziła mokra. Dopiero gdy „basen” został przykryty tak by nie można było do niego wejść w całości, po wielu żalach i fochach tudzież moczeniu łap pomiędzy deskami, pogodziła się z tym, że futro w ciągu dnia ma być suche. Odpuściła. W wieku 3 miesięcy zdobyła swój pierwszy certyfikat CAPC (certyfikat na championa puppy), tytuł Najlepszego Baby w Rasie i I miejsce w Best Baby i Szczeniąt. Przez sędziego opisana jako bardzo ładna, poprawnie zbudowana suczka z doskonałym wyrazem rasy. Bardzo ładna przedpierś i podpierś, bardzo ładna sucza głowa, bardzo dobrze związany grzbiet, co u tak młodego psa jest rzadkością. Ciemne oko. Inny sędzia napisał krótko – ładnie związana, ładna pigmentacja, mocna głowa. U wszystkich sędziów powtarza się wpis – doskonała w ruchu :). Tym pięknym kłusem często bije na głowę rywalki na ringu. Jest tylko jeden warunek – ring musi być duży żeby było się gdzie dobrze rozpędzić!

Fantazja była bardzo specyficzną suczką i by móc ją bezgranicznie pokochać, trzeba było zaakceptować jej drobne niedoskonałości. A konkretnie jedną … gadatliwość. Paszcza jej się nie zamykała. Wszelkiego rodzaje emocje obwieszczała szczekaniem.  No i co zrobić, taka już była. Na szczęście tej cechy nie przekazała swoim dzieciom. Przekazała natomiast wiele innych, o czym dowiadywałam się od klientów, kiedy obserwowali zachowanie swoich pupili po Fantazji. A już noszenie drewnianego kloca w zębach jak smoczka u niemowlaka, to znak rozpoznawczy większości Fantusiowych dzieci.

Fantazja przy ostatnim swoim porodzie (miot W) została poddana sterylizacji ze względu na fakt, iż podczas cesarskiego cięcia okazało się że wskutek zmian hormonalnych macica oraz jajniki pokryte są niezliczoną ilością cyst, których miesiąc wcześniej podczas kontrolnego USG nie było. Tak więc Fantazja szczęśliwie zakończyła swoją karierę hodowlana w wieku 6 lat i przez kolejne 4,5  cieszyła się beztroskim życiem w świetnej kondycji.

Odeszła 29 października 20203 roku w wieku 10,5 roku. Gdyby nie guz w klatce piersiowej, którego przez przypadek wykryłam podczas rutynowego prześwietlenia w lutym 2023, urzędowałaby jeszcze przez długie lata.

GALERIA FANTAZJI