Red Rainbow

Suka hodowlana: Owczarek Niemiecki Długowłosy

RED RAINBOW CZARNE WILKI

Red Rainbow (w domu Puma) jest córką mojej Karmelki z ostatniego miotu. Skojarzenie było bardzo przemyślane właśnie pod kątem pozostawienia sobie następczyni Karmelusi, która po tym miocie przeszła na emeryturę. Hakera (ojca Pumy) obserwowałam i podziwiałam od dłuższego czasu. Idealny samiec, duży, pięknie zbudowany, z obfitym futrem i świetnych charakterem. I powiem tak – to był strzał w dziesiątkę. Puma jakkolwiek wyglądem wdała się raczej w mamusię (niestety) ma wiele cech tatusia. Jest dużą, dobrze zbudowaną suką, łapy solidnej konstrukcji, niezbyt mocne kątowanie, ładne proste plecy beż żadnych garbów i załamań. Kłąb wysoki. Bardzo temperamentna, bardzo ruchliwa. Do obcych podchodzi z rezerwą, obcego na posesji potrafi szczypnąć (!) . Wobec obcych psów obojętna, chyba że delikwent(ka) za bardzo ingeruje w jej przestrzeń osobistą – wówczas strzela zębami ostrzegawczo. Sprowokowana bez wahania podejmuje rękawicę 🙂

Jak dla mnie – zbyt gadatliwa. Może ten luzik i spokój ducha przyjdzie z wiekiem, ale póki co, bardzo łatwo się aktywizuje wchodząc na wysokie obroty.

Z opisu sędziego:

Duża , średnio mocna suka z bardzo dobrym wyrazem. Bardzo dobre proporcje, bardzo dobra sucza głowa. Prawidłowa górna linia zakończona bardzo dobrze ustawionym zadem. Ogon mógłby być niżej noszony. Prawidłowa dolna linia, kończyny ustawione prosto.

Temperament, cechy psychiczne:

Energiczna, ruchliwa, ciekawska, zrównoważona a jednocześnie szybko pobudzająca się.

Doskonały ruch w kroku swobodnym jak i w kłusie.

Zgryz prawidłowy.