Jaguar

Reproduktor : Owczarek Niemiecki Długowłosy

JAGUAR PUCHATA CHATA

Ur. 07.09.2018
HD/A (wolny od dysplazji)
ED 0/0 (wolny od dysplazji)
DNA
DM – N/DM (nosiciel)
waga – 33 kg
wzrost – 65 cm
rodowód PFK
testy psychotechniczne 14/15 punktów
Badanie przeglądowe w kierunku wad wrodzonych serca (lek. wet. Maciej Głębicki) –
nie stwierdzono chorób serca

Jaguar przyjechał do mnie aż spod Suwałk w wieku niespełna 4 miesięcy. Najszybciej jak pozwoliły na to szczepienia ochronne.Wybierałam go sobie ze zdjęć, które przesyłał mi jego hodowca. Wybierając hodowlę kierowałam się wyglądem (sylwetką, budową) obojga rodziców, ich charakterem. Musiały to być psy z prawidłowym, prostym grzbietem i normalnym kątowaniem kończyn. Jaguar jest wierną kopia swojego ojca – Campo, psa od którego nie sposób oderwać oczu. Ma piękną szatę bardzo łatwą do utrzymania czystości. Po rodzicach odziedziczył tez piękny mahoniowy kolor podpalania, ciemne oko i ciemna maskę. Z charakteru jest to pies bardzo przyjazny człowiekowi. Nie ma w nim zaciekłości, zajadłości, cienia agresji. Rozwijamy coraz bardziej pasję aportu. Bardzo skoczny, szybki i zwinny.

Jaguar jak na razie miał okazję tylko raz być na wystawie. Startował wówczas w klasie młodzieży zdobywając złoto, swój pierwszy certyfikat CAJC oraz tytuł Zwycięzcy Młodzieży.

Przez sędziego opisany jako ponad średni, dość mocny pies. Bardzo dobra samcza głowa. Prawidłowa górna linia zaczynająca się wysokim kłębem i kończąca dobrze ułożonym zadem. Prawidłowa dolna linia. Kończyny proste. Doskonale wypigmentowany w całości. Bardzo dobrze związany. Proporcjonalny, pełen wyrazu. Doskonały w wolnym kroku. Doskonały w kłusie.

Temperament – energiczny

Cechy psychiczne – zrównoważony.

Galeria Jaguara