Ismena

Suka hodowlana: Owczarek Staroniemiecki

ISMENA SCHWARZ WOLF

Ismena urodziła się w zaprzyjaźnionej hodowli Schwarz Wolf jako jedyna suczka w miocie. A ponieważ czekałam na dziewczynkę z tego skojarzenia (jej matka – Chani von Eldorado ma świetne geny i jest suką czystej linii DDR) z urzędu została mi wybrana 🙂 Od początku miała bardzo szeroką klatkę piersiową i śmialiśmy się wszyscy że chodzi jak pitbul 🙂 I tak jej zostało. Urzeka swoimi niesamowicie ciemnymi oczami, które w czarnej oprawie dosłownie zlewają się z całością. Ismena nie jest suką dużą (sądziłam że będzie masywniejsza) ale niesie fajne geny. Tatuś Amiro jest psem szalenie zrównoważonym o pięknej głowie i obfitym futrze.

Co o Ismence mówi właścicielka (czyli ja) ? Charakterek to Ona ma 🙂 W genach. Do ludzi przylepka, do obcych psów burcząca, czasem wredna. Najpierw drze mordę, potem przemyśli i okazuje się że wcale nie trzeba było. Nie ma w niej agresji, jest pełna energii, pewnie gdyby miała więcej do roboty na co dzień, rozładowałoby to nadmiar emocji. W stadzie wobec starszych uległa , choć zdarzyło się jej wystartować z zębami do Pumy i była krótka wymiana poglądów. Jednorazowo na szczęście. Młodszym sukom z upartością osła przypomina że w hierarchii stoją niżej. Ot i cała Ismena.

Z opisu sędziego:

Średniej wielkości oraz budowy. Dobra sucza głowa. Górna linia bardzo dobra, choć kłąb mógłby być wyższy. Linia dolna bardzo dobra. Kończyny ustawione prosto z bardzo dobrym kątowaniem.

Temperament, cechy psychiczne:

Żywiołowa, energiczna, bardzo przywiązana do opiekuna.

Prawidłowy ruch w wolnym kroku, energiczny i wystarczająco wydajny kłus.

Zgryz prawidłowy